102″ x 40′ Tandem Heavy Duty Gooseneck w/Under Frame Bridge & Pipe Bridge
Give Noel or Kyle a call today to secure your new trailer! 210-667-9599 |
Lone Star Truck & Equipment
San Antonio, TX
Cargo Trailer, Deck Over
Stock #: LT29513
$15,500Sale PriceOther Pricing Options:Price$18,499
Quick Specs
| Location: | San Antonio, TX |
| Stock Number: | LT29513 |
| Trailer Type: | Cargo Trailer, Deck Over |
| Color: | BLACK |
| Length x Width: | 40' 480" x 8.5' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 30000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 30000 lbs |
| Length: | 40' 480" |
| Width: | 8.5' 102" |
Options
| Ramp: | Slide In Ramps |
| Interior Color: | Black |
| Condition: | New |
Additional Information
| VIN: | 4ZEGH4025S1329513 |
| Stock Number: | LT29513 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Load Trail |
| Model: | 102 X 40 30K GVW STRAIGHT DECK |
Find out more
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!