2017 6X8 KERR-BILT REEFER TRAILER
This Trailer Comes with:
- Two 5,200LBS Axels
- 4 Drop Jacks
- Led Lighting
- Govi Reefer System( plugs into a standard 110 plug)
- Argo AG4500i Generator
- Front generator plate
- Will hit 0 Degrees
Box Dimensions:
L: 7 ft 1 in
W: 5 ft 11 in
H: 7 FT
Door Dimensions:
H: 6 ft 3 in
W: 2 ft 3.5 in
Give Noel or Kyle a call to secure your new refrigerated trailer. 210-667-9599
Lone Star Truck & Equipment
San Antonio, TX
Cargo Trailer, Enclosed Trailer, Reefer, Refrigerated
Stock #: KB53091
$17,000Sale PriceOther Pricing Options:Price$18,000
Quick Specs
| Location: | San Antonio, TX |
| Stock Number: | KB53091 |
| Trailer Type: | Cargo Trailer, Reefer, Refrigerated, Enclosed Trailer |
| Color: | BLACK/TAN |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10400 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10400 lbs |
Options
| Condition: | New |
Additional Information
| VIN: | 1J9BF1221JB253091 |
| Stock Number: | KB53091 |
| Year: | 2018 |
| Make: | KERR-BILT |
| Model: | 6X8 10K GVW REEFER TRAILER W/ GENERATOR |
Find out more!
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!